Skip to main content

Vrijheidstour Overijssel: In Gesprek Over Vrijheid (diverse data)

Dit jaar organiseert Bevrijdingsfestival Overijssel in samenwerking met Provincie Overijssel de Vrijheidstour Overijssel: In Gesprek Over Vrijheid. 

Verspreid door de provincie geven sprekers met diverse achtergronden een perspectief op vrijheid. Om te inspireren en om jong en oud na te laten denken over de waarde van vrijheid in het jaar dat we 80 jaar vrijheid vieren.

Vrijheidstour Overijssel brengt inspirerende sprekers gecombineerd met een boeiend cultureel programma door heel de provincie. De colleges worden gegeven door uiteenlopende namen die allen een verrassende ‘side-kick’ meenemen. Sprekers zijn dichter Rodaan Al Galidi, onderzoeksjournalist en schrijver/fotograaf Hester den Boer, schrijfster en journaliste Christel Don, onderwijskundige en docent-onderzoeker Alma Mustafić, actrice en schrijfster Elle van Rijn en voetballer Evgeniy Levchenko.

Dichter Rodaan Al Galidi gaat in op wat vrijheid voor hem betekent, als migrant en als schrijver in Nederland. Onderzoeksjournalist en schrijfster Hester den Boer duikt de verborgen familiehistorie in met haar college over de 10 werkkampen in Oversijssel én over Kamp Erika bij Ommen, waar een schrikbewind was en 180 doden gevallen zijn tijdens de oorlog. Schrijfster en journaliste Christel Don heeft het over de strijd voor vrijheid en gelijkwaardigheid in de samenleving en onderwijskundige en docent-onderzoeker Alma Mustafić vertelt over genocide; tijdens WO2, maar ook recenter in o.a. Sebrenica. Actrice en schrijfster Elle van Rijn schreef met Terug naar Insulinde en De Crèche twee aangrijpende oorlogsromans en zal vanuit dat perspectief haar verhaal vertellen. Voetballer Evgeniy Levchenko deelt in een speciaal kindercollege als Oekraïense Nederlander zijn gedachten over vrijheid, de kwetsbaarheid ervan en de impact voor kinderen.

Wat de sprekers gemeen hebben is dat ze theorie verweven met persoonlijke (ervarings-) verhalen. Zo wordt er een nieuw perspectief geworpen op thema’s zoals de bereidheid om eigen zwarte bladzijden onder ogen te zien, de verschillen van vrijheidsperceptie over de wereld en hoe desastreus wij-zij-denken kan uitpakken.

Data
Do 20 maart | 19.30u - Deventer, Deventer Schouwburg
Alma Mustafić
reserveer je gratis kaart

Zo 06 april | 15.00u– Kampen, Stadsgehoorzaal
Hester den Boer
reserveer je gratis kaart

Do 10 april | 19.30u – Steenwijk, De Meenthe
Rodaan Al Galidi
reserveer je gratis kaart

Vr 11 april | 20.00u– Enschede, Wilminktheater Muziekcentrum (Noorderhagen 27) 
Alma Mustafić
reserveer je gratis kaart

Za 19 april | 20.00u – Zwolle, Zwolse theaters
Alma Mustafić
reserveer je gratis kaart

Ma 21 april | 19.30u– Almelo, Theater Hof 88
Hester den Boer
reserveer je gratis kaart

Wo 23 april | 20.00u – Hengelo, Bibliotheek Twente
Elle van Rijn
reserveer je gratis kaart

Do 24 april | 19.30u – Zwolle, Stadkamer (centrum)
Christel Don
reserveer je gratis kaart

Di 29 april | 15.00u - Zwolle, Stadkamer (centrum)
Evgeniy Levchenko (kidscollege 10+)
reserveer je gratis kaart

 

vrijheidstour


Vrijheidstour Overijssel: In Gesprek Over Vrijheid wordt in het kader van 80 jaar vrijheid georganiseerd door Bevrijdingsfestival Overijssel in samenwerking met provincie Overijssel.